O firmie

     Nasze wyroby - to połączenie tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami.

    Do produkcji używamy drewna sezonowanego głównie z gatunków krajowych: dąb, buk, jesion, sosna, modrzew oraz egzotycznych: ipe - lapacho, merbau, sapeli, iroko, jatoba, meranti. Wytwarzamy również z cennych gatunków drewna takich jak: czarny dąb, czereśnia, palisander, heban czy orzech włoski i amerykański.

    Głównie specjalizujemy się w produkcji schodów - nowoczesnych jak i klasycznych. Wykonujemy projekty naszych wyrobów na indywidualne zamówienie klienta. Nasza firma wykonuje projekty schodów techniką tradycyjną (projekt odręczny) a także  z użyciem technologii komputerowej. 

    Produkujemy także drzwi - nowoczesne i klasyczne z użyciem technologii gniazdo-czopowej, sprawdzonej od wieków, co daje gwarancję wysokiej jakości produktu. Do uszlachetnienia drewna używamy: bejce, farby i lakiery najwyższej jakości. Okucia oraz oszklenia  drzwi dobierane są tak aby podnosiły walory estetyczne wyrobu.

     Trzecią gałęzią naszej produkcji są meble drewniane. Oferujemy wykonanie mebli na indywidualne zamówienie do jadalni, sypialni, salonu i łazienki.

    W procesie produkcji wykorzystywane są obrabiarki i narzędzia nowej generacji, podnoszące jakość wykonywanych wyrobów z drewna. 
    

        Historia firmy.


     Udokumentowane początki firmy sięgają roku 1889, kiedy to w Łodzi - Franciszek Uzarczyk uzyskał tytuł czeladnika kunsztu stolarskiego. Założony przez niego zakład stolarski działał na terenie  Piotrkowa Kujawskiego i Włocławka. Synowie Franciszka przejęli fach stolarski po ojcu. Jeden z nich Antoni kontynuował tradycje stolarskie na terenie Kujaw.  Osiadł w Witowie, gdzie założył swój własny zakład stolarski.Najstarsze zachowane dokumenty z roku 1889 pradziadka Franciszka


    W latach 20-tych i 30-tych XX wieku w warsztacie stolarskim pradziadka Franciszka jak i dziadka Antoniego produkowane były: stoły, szafy, kredensy, łóżka, krzesła i taborety głównie na pobliskie jarmarki, a także na specjalne zamówienia do Łodzi, Włocławka i innych miast.Dyplom czeladniczy dziadka Antoniego z roku 1924


    W latach 60- tych XX wieku Jan Uzarczyk syn Antoniego przejął zakład stolarski ojca w Witowie. W tamtym okresie wytwarzał głównie w warsztacie stolarkę okienną i drzwiową a także drobne wyroby stolarskie.


Dyplom czeladniczy ojca Jana UzarczykaDyplom ukończenia studiów magisterskich Piotra Uzarczyka    Aby kontynuować tradycje rodzinną, syn Jana - Piotr podjął studia w SGGW w Warszawie na kierunku Technologia Drewna.  W 1999 roku Piotr Uzarczyk uzyskał tytuł magistra technologii drewna, a w 2000 roku we Włocławku założył swój zakład stolarski - DrewUz. Lata 90- te zmieniły technologię klejenia, uszlachetniania i prac wykończeniowych drewna. Wprowadzono nowoczesne rozwiązania i style wyrobów.

     Firma DrewUz - wykorzystując najnowsze technologie -  pielęgnuje tradycje przodków. Od pokoleń,  jest gwarancją jakości i solidności wykonywanych wyrobów.